2. runda Nice Cup dla Mateusza Jabłońskiego. Żużlowcy uczcili pamięć powstańca warszawskiego

14.05.2021 10:14

W czwartkowe popołudnie została rozegrana 2. runda Nice Cup w Łodzi. Tym razem najlepszy w rywalizacji okazał się zawodnik Aforti Startu Gniezno, syn Mirosława Jabłońskiego, Mateusz. To pierwsza taka nagroda młodego zawodnika.

W zawodach rywalizowało aż 24 młodych sportowców. Zostały one podzielone na dwie części po 12 osób. Do finału weszła czwórka najlepszych – po dwóch z każdej grupy. Poza wspomnianym Mateuszem Jabłońskim w ostatniej gonitwie uczestniczyli i znaleźli się na podium również Fabian Ragus i Jakub Krawczyk. Nikodem Bartoch dojechał na czwartym miejscu, ale w zawodach zdobył największą liczbę punktów – aż 11.

Zawodów do udanych nie zaliczą Wiktor Przyjemski (faworyt cyklu) oraz Wiktor Firmuga, którzy upadli w biegu 12. i na tor już nie wrócili.

Warto wspomnieć, że ostatni bieg był Memoriałem Władysława Pietrzaka – współtwórcy sportu żużlowego w Polsce, uczestnika Powstania Warszawskiego, zwany “chodzącą encyklopedią speedway’a”. Zmarł w wyniku choroby w 2008 r. w wieku 88 lat.