2. runda Ligi Juniorów dla RM SOLAR Falubazu Zielona Góra

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Zielonogórscy juniorzy ponownie okazali się najlepsi w Lidze Juniorów. Tym razem zwyciężyli na torze w Częstochowie. Na drugim miejscu uplasowali się żużlowcy miejscowego BOCAR Włókniarza, a na trzeciej lokacie znaleźli się młodzieżowcy z MOJE BERMUDY Stali.

Druga runda Ligi Juniorów odbyła się na częstochowskim obiekcie. Młodzieżowcy z drużyn PGE Ekstraligi mogli po raz kolejny zmierzyć się na torze. Zawody odbyły się bez większych komplikacji, ani co gorsza – poważnych upadków. Jedynym zaskoczeniem dla wielu kibiców okazała się decyzja sędziego w biegu czwartym. Wiktor Lampart, startujący w kasku białym, został wykluczony do końca zawodów. Powodem był wyjazd na tor na nieoznaczonej oponie.

W dalszej części meczu pojawiały się jedynie defekty, wykluczenia i niegroźne upadki, które zaliczyli Kamil Król, Błażej Wypior i Mateusz Panicz. Największa walka toczyła się pomiędzy czterema zespołami – z Zielonej Góry, Rybnika, Wrocławia i Gorzowa. Nie można również zapomnieć o reszcie stawki, która także pokazała świetne ściganie.

Triumfatorem ponownie okazał się RM SOLAR Falubaz Zielona Góra. Zielonogórscy juniorzy zdobyli łącznie aż 26 punktów. Na drugim stopniu podium uplanował się BOCAR Włókniarz Częstochowa, a na trzecim znaleźli się młodzieżowcy z MOJE BERMUDY Stali Gorzów.

Wyniki (za WP Sportowe Fakty):

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – 26

Norbert Krakowiak – 9
Mateusz Tonder – 11
Damian Pawliczak – 6

BOCAR Włókniarz Częstochowa – 20

Mateusz Świdnicki – 12
Bartłomiej Kowalski – 8
Kamil Król – 0

MOJE BERMUDY Stal Gorzów – 18

Wiktor Jasiński – 8
Kamil Pytlewski – 4
Kamil Nowacki – 6

PGG ROW Rybnik – 17

Mateusz Tudzież – 8
Błażej Wypior – 2
Przemysław Giera – 7

BETARD Sparta Wrocław – 17

Bartosz Curzytek – 4
Mateusz Panicz – 4
Michał Curzytek – 9

Motor Lublin – 13

Wiktor Lampart – 0 (wykluczony do końca zawodów)
Wiktor Trofimov – 10
Wiktor Firmuga – 3

MRGARDEN GKM Grudziądz – 12

Denis Zieliński – 3
Damian Lotarski – 7
Kacper Łobodziński – 2

Wiktoria Sztuka