2. LŻ: Zwycięstwo opolan. Kapitalny Mateusz Świdnicki

W drugim meczu półfinałowym w 2. Lidze Żużlowej, drużyna Optibet Lokomotiv Daugavpils podjęła na własnym torze OK Bedmet Kolejarz Opole. Łotysze przegrali to spotkanie 43:47. Najwięcej punktów zdobyli Mateusz Świdnicki (15) i Oleg Mihailovs (16).

Przed rozpoczęciem spotkania doszło do pewnych komplikacji w ekipie z Opola. W barwach OK Bedmet Kolejarza Opole wystąpić miał “gość” – Mateusz Tonder, zawodnik MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra. Jednak jak poinformował arbiter, zawodnik nie mógł wziąć udziału w poniedziałkowym meczu. Tuż przed pierwszym wyścigiem wszystko zostało wyjaśnione i Mateusz Tonder został dopuszczony do spotkania.

Pierwsza seria startów była dość wyrównana, przez co ostatecznie zakończyła się remisem (12:12). W dalszej części spotkania doszło do upadku Marcela Krzykowskiego. Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole nie był zdolny do dalszej jazdy. Jak poinformował żużlowiec, doszło do stłuczenia stawu łokciowego i opuchlizny. Tuż przed biegami nominowanymi, drużyna z Opola miała sześć punktów przewagi. W gonitwie czternastej ponownie lepiej spisali się zawodnicy z Opola, dla których cenne trzy punkty dowiózł Oskar Polis. Za to ostatni wyścig dnia zakończył się podwójnym zwycięstwem miejscowych, a pierwsi linię mety przekroczyli Oleg Mihailovs i Jevgenijs Kostigovs.

Najlepiej w szeregach Optibet Lokomotivu Daugavpils spisali się wspomniani Mihailovs (16) i Kostigovs (10+1). Natomiast w drużynie OK Bedmet Kolejarza Opole kapitalny występ zaliczył Mateusz Świdnicki, zdobywca 15 “oczek”.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 12 września o godz. 12:00. Transmisja dostępna będzie na kanale Motowizja.

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 43 pkt

 1. Jevgenijs Kostigovs – 10+1
 2. Ricards Ansviesulis – 4
 3. Kjastas Puodżuks – 2
 4. Ernest Matjuszonoks – 1+1
 5. Oleg Mihailovs – 16
 6. Francis Gusts – 7
 7. Daniils Kolodinskis – 3+1

OK Bedmet Kolejarz Opole – 47 pkt

 1. Mateusz Tonder – 8+1
 2. Oskar Polis – 8
 3. Jacob Thorssell – 5
 4. Mads Hansen – 6+2
 5. Andrey Kudriashov – 5
 6. Mateusz Świdnicki – 15
 7. Marcel Krzykowski – 0

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka