2 LŻ: zwycięska passa lidera przerwana. Gospodarze z triumfami

Fot. Patryk Kowalski

Drugoligowe zmagania zakończyły się wygranymi gospodarzy. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz zwyciężył z niepokonanym dotychczas OK Bedmet Kolejarzem Opole 55:35, a Optibet Lokomotiv Daugavpils pokonał 7R Stolaro Stal Rzeszów 50:39.

Na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu odbył się mecz na szczycie tabeli. Od początku spotkanie było mocno wyrównane, a w pierwszej serii startów tylko w trzecim biegu doszło do przełamania. W gonitwie 3. podchodzono do wyścigu aż trzykrotnie, bowiem za pierwszym razem Oskar Polis upadł na tor, a za drugim Mateusz Świdnicki dotknął taśmy. Dopiero za trzecim podejściem udało się dokończyć bieg, który pewnie zwyciężyli gospodarze – Szymon Szlauderbach i Damian Dróżdż. Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w biegu 6., w którym upadło dwóch zawodników – Damian Ratajczak oraz Mads Hansen. Wyścig powtórzono w pełnym składzie, lecz znów go przerwano, gdyż Mads Hansen był kolejnym, który dotknął taśmy. Ostatecznie zwyciężył Damian Dróżdż, który w całym spotkaniu był najskuteczniejszym zawodnikiem, bowiem zgromadził 13 punktów i 2 bonusy.

Zawody obfitowały w upadki. W wyścigu 8. doszło do wypadku Krzysztofa Sadurskiego, a z bandy zaczęło schodzić powietrze, przez co spotkanie się przedłużyło. Niestety przyjezdni zawodnicy nie mieli dobrej passy, bowiem tylko dwukrotnie udało im się wygrać bieg 4:2, reszta zmagań kończyła się remisem bądź pewną wygraną gospodarzy. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem po stronie Metalika Recycling Kolejarza Rawicz był Damian Dróżdż (13+2), a po stronie OK Bedmet Kolejarza Opole drużynowy wynik ciągnęli juniorzy ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa – Bartłomiej Kowalski (9+2) i Mateusz Świdnicki (9).

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 55 pkt

9. Jaimon Lidsey – 10+2
10. Damian Baliński – 13
11. Kacper Pludra – 4
12. Szymon Szlauderbach – 10+2
13. Damian Dróżdż – 13+2
14. Krzysztof Sadurski – 2+2
15. Damian Ratajczak – 3+1

OK Bedmet Kolejarz Opole – 35 pkt

1. Mads Hansen – 0
2. Mateusz Świdnicki – 9
3. Andriej Kudriaszow – 8
4. Kamil Brzozowski – 4
5. Oskar Polis – 4
6. Bartłomiej Kowalski – 9+2
7. Marcel Krzykowski – 1

W słonecznych warunkach pogodowych, w Daugavpils rozegrano mecz pomiędzy Optibet Lokomotivem, a 7R Stolaro Stalą Rzeszów, który zwyciężyli gospodarze 50:39. Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w biegu juniorskim. Już na pierwszym łuku doszło do upadku Ricardsa Ansviesulisa i Mateusza Majchera. Polak został wykluczony z powtórki biegu, lecz mniej szczęścia miał Łotysz, który został odwieziony karetką do szpitala. Ostatecznie wyścig powtórzono w dwuosobowej obsadzie, z której zwycięsko wyszedł Francis Gusts.

Od początku spotkania goście mieli problem z rywalami, bowiem dopiero w biegu 6., zapowiadało się, że zawodnicy 7R Stolaro Stali Rzeszów dowiozą pewną wygraną do mety, lecz Tomas H. Jonasson już na drugim łuku zdołał pomknąć przed gośćmi do mety. Dodatkowo Gusts na końcówce trzeciego okrążenie zdołał skutecznie zaatakować Adriana Cyfera, dowożąc do mety jedno „oczko”. W dalszej części zawodów Optibet Lokomotiv Daugavpils tworzył przewagę nad 7R Stolaro Stalą Rzeszów, w której zdecydowanym liderem był Sam Masters. Ostatecznie spotkanie zakończyła się pewną wygraną gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem był Tomas H. Jonasson (14), a po stronie gości Sam Masters (14).

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 50 pkt

9. Jevgenij Kostigovs – 12+1
10. Hans Andersen – 3+1
11. Olegs Mihailovs – 9+1
12. Kasts Puodzuks – 5+1
13. Tomas H. Jonasson – 14
14. Francis Gusts – 7+1
15. Ricards Ansviesulis – 0

7R Stolaro Stal Rzeszów – 39 pkt

1. Sam Masters – 14
2. Adrian Cyfer – 2
3. Tim Soerensen – 6+2
4. Karol Baran – 7+1
5. Hubert Łęgowik – 8
6. Mateusz Majcher – 0
7. Dawid Rempała – 2

 

Julia Pożarlik