2. LŻ: Wysokie zwycięstwo Trans MF Landshut Devils

Drużyna Wolfe Wittstock podjęła na własnym obiekcie podopiecznych Sławomira Kryjoma, Trans MF Landshut Devils. Gospodarze polegli w tym spotkaniu 31:59. Najlepiej punktującymi zawodnikami tego meczu byli Dimitri Berge (14) i Kai Huckenbeck (13+2).

Zawodnicy Trans MF Landshut Devils już w pierwszym biegu zaznaczyli swoją wyższość, kiedy najlepiej spod taśmy wystrzelili Kai Huckenbeck i Michael Haertel. Pomimo prób ze strony Matica Ivacica, nie udało się rozdzielić pary Niemców. Goście po pierwszej serii startów mieli sześciopunktową przewagę, którą skutecznie zwiększali w dalszej części spotkania. Po biegu dziesiątym i trzech zwycięstwach z rzędu drużyny z Landshut, gospodarze byli pewni przegranej w tym spotkaniu.

W biegach nominowanych ekipa gości nie miała żadnych problemów, aby dowieźć podwójne zwycięstwa, które oficjalnie przypieczętowały ich triumf w niemieckich derbach w 2. LŻ.

Najlepiej ze strony Wolfe Wittstock zaprezentowali się Max Dilger (9+1) i Lukas Fienhage (8+2). Dwa “oczka” na konto gospodarzy dorzuciła także Celina Liebmann, która dobrze wystartowała w biegu juniorskim. Za to w drużynie gości najwięcej punktów wywalczyli Dimitri Berge (14) i Kai Huckenbeck (13+2).

Wolfe Wittstock – 31 pkt

 1. Sandro Wasserman – 3
 2. Lukas Fienhage – 8+2
 3. Matic Ivacic – 4
 4. Lukas Baumann – 4
 5. Max Dilger – 9+1
 6. Erik Bachhuber – 1+1
 7. Celina Liebmann – 2

Trans MF Landshut Devils – 59 pkt

 1. Kai Huckenbeck – 13+2
 2. Valentin Grobauer – 6+1
 3. Michael Haertel – 4+2
 4. Dimitri Berge – 14
 5. Martin Smolinski – 10+2
 6. Norick Bloedorn – 10
 7. Marius Hillebrand – 2

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka