2. LŻ: Wysokie zwycięstwo Optibet Lokomotivu Daugavpils

W ramach 7. rundy 2. Ligi Żużlowej, Optibet Lokomotiv Daugavpils podjął na własnym obiekcie SpecHouse PSŻ Poznań, pewnie wygrywając to spotkanie 55:34. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyli Jevgenijs Kostigovs (13+1) i Kevin Woelbert (11+1).

Spotkanie na torze w Daugavpils rozpoczęło się od pewnego zwycięstwa miejscowych. Najlepiej spod taśmy wystrzelił Jevgenijs Kostigovs, który do końca biegu utrzymał prowadzenie. Tuż za nim linię mety przekroczył Hans Andersen, który pomimo słabego startu zdołał uporać się z zawodnikami SpecHouse PSŻ-u Poznań. Gonitwa młodzieżowa zakończyła się kolejnym triumfem gospodarzy, a najszybciej wystartowali Francis Gusts i Ricards Ansviesulis, spokojnie utrzymując prowadzenie w dalszej części biegu. Po dwóch kolejnych wyścigach, na tablicy pojawił się wynik 20:4 dla Optibet Lokomotivu Daugavpils.

W dalszej części spotkania lepszą dyspozycję wciąż prezentowali miejscowi zawodnicy. W biegu czternastym cała czwórka bardzo równo wystartowała, jednak po chwili na prowadzenie wysunął się Olegs Mihailovs. Pierwszy bieg nominowany zakończył się remisem. Ostatnia gonitwa dnia należała do gospodarzy, dla których cenne 5 punktów dowieźli Kostigovs i Jonasson.

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 55 pkt

 1. Jevgenijs Kostigovs – 13+1
 2. Ernest Matjuszonok – 3
 3. Hans Andersen – 4+2
 4. Olegs Mihailovs – 10+1
 5. Tomas H. Jonasson – 10+2
 6. Francis Gusts – 8+1
 7. Ricards Ansviesulis – 7+1

SpecHouse PSŻ Poznań – 34 pkt

 1. Robert Chmiel – 2
 2. Rafał Karczmarz – 8
 3. Jonas Seifert-Salk – 4+1
 4. Lars Skupień – 7
 5. Kevin Woelbert – 11+1
 6. Jakub Szpytma – 1
 7. Jan Rachubik – 1

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka