2. LŻ: Wysokie zwycięstwo i awans do finału OK Bedmet Kolejarza Opole

fot. Arkadiusz Siwek

OK Bedmet Kolejarz Opole podjął na własnym torze Optibet Lokomotiv Daugavpils, odnosząc pewne i wysokie zwycięstwo 68:22. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Oskar Polis (13+2), a ze strony gości Olegs Mihailovs (8).

Gospodarze już w pierwszej serii startów zaznaczyli swoją wyższość, wygrywając cztery biegi z rzędu, tym samym uzyskując aż czternaście punktów przewagi. Dalsza część spotkania przebiegała bez żadnych zaskoczeń. Już po ósmej gonitwie OK Bedmet Kolejarz Opole oficjalnie zameldował się w wielkim finale 2. Ligi Żużlowej. Goście w tym spotkaniu nie wygrali ani jednego biegu. Jedynie w gonitwie siódmej, dziesiątej i jedenastej zdołali doprowadzić do remisu.

Po stronie gospodarzy aż czterech zawodników zapisało przy swoich nazwiskach dwucyfrowe wyniki. Za to w drużynie Optibet Lokomotivu Daugavpils najwięcej punktów wywalczył Olegs Mihailovs (8), który tego dnia był najsilniejszym ogniwem drużyny z Łotwy.

OK Bedmet Kolejarz Opole w finale 2. Ligi Żużlowej spotka się z drużyną Trans MF Landshut Devils, która na wyjeździe pokonała Metalika Recycling Kolejarz Rawicz.

OK Bedmet Kolejarz Opole – 68 pkt

 1. Mateusz Tonder – 4+2
 2. Jacob Thorssell – 10+2
 3. Mads Hansen – 11+1
 4. Andrey Kudriashov – 12+1
 5. Oskar Polis – 13+2
 6. Mateusz Świdnicki – 9
 7. Bartłomiej Kowalski – 9+3

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 22 pkt

 1. Jevgenijs Kostigovs – 3+1
 2. Ernest Matjuszonoks – 2
 3. Kjastas Puodżuks – 2
 4. Ricards Ansviesulis – 0
 5. Olegs Mihailovs – 8
 6. Francis Gusts – 5
 7. Daniils Kolodinskis – 2

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka