2. LŻ: Wygrana drużyny z Rawicza. Fenomenalna dyspozycja Dróżdża, wypadek Lidseya

Optibet Lokomotiv Daugavpils podjął na własnym obiekcie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Górą w tym spotkaniu okazali się goście, którzy pokonali miejscową drużynę 47:42. Najlepiej punktującymi zawodnikami tego meczu byli Francis Gusts (12) i Damian Dróżdż (14+1).

Pierwsza seria startów nie przyniosła ze sobą zbyt wielu emocji. O losach biegów decydowały głównie starty. Po pierwszych czterech wyścigach na dwupunktowe prowadzenie wysunęła się drużyna Metalika Recycling Kolejarza Rawicz. W dalszej części spotkania było już nieco ciekawej. Do dramatycznej sytuacji doszło w gonitwie dziewiątej, bowiem po upadku Francisa Gustsa, w kolejnej powtórce spotkania na torze wylądowali Jevgenijs Kostigovs i Jaimon Lidsey.

W biegu czternastym spod taśmy najlepiej wystrzelił Szymon Szlauderbach, za którym ustawiła się para gospodarzy. Zawodnik z Rawicza nie miał jednak żadnego problemu, aby dowieźć do mety cenne trzy punkty. Ostatnia gonitwa tego dnia zakończyła się zwycięstwem gości, a jako pierwszy linię mety przekroczył fenomenalny w tym spotkaniu Damian Dróżdż.

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 42 pkt

 1. Jevgenijs Kostigovs – 8
 2. Daniils Kolodinskis – 0
 3. Olegs Mihailovs – 10+1
 4. Ernest Matjuszonok – 1
 5. Tomas H. Jonasson – 6+3
 6. Ricards Ansviesulis – 5
 7. Francis Gusts – 12

 Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 47 pkt

 1. Jaimon Lidsey – 4
 2. Damian Baliński – 10+1
 3. Keynan Rew – 3+1
 4. Szymon Szlauderbach – 9+1
 5. Damian Dróżdż – 14+1
 6. Damian Ratajczak – 3+1
 7. Kacper Pludra – 4+1

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka