2. LŻ: Trans MF Landshut Devils z pewną wygraną

Drużyna Sławomira Kryjoma, mimo słabego początku, w dalszej części spotkania świetnie poradziła sobie w meczu 2. Ligi Żużlowej, wygrywając z Optibet Lokomotivem Daugavpils 51:38. Najlepsi byli Kai Huckenbeck (12+2) i Dimitri Berge (12+2). Po stronie gości najskuteczniejszy był Olegs Mihailovs (10).

Pierwsza seria startów nie zwiastowała wygranej gospodarzy. W biegu kończącym tę część zmagań, juniorzy w kapitalny sposób poradzili sobie z Michaelem Haertelem i Mariusem Hillebrandem. Gusts przez dwa okrążenia musiał się napracować, by ostatecznie wyprzedzić Hillebranda. Mimo braku przez dłuższy czas Tomasa H. Jonassona, drużyna radziła sobie świetnie. Szwed dotarł na stadion przed biegiem 8., w którym wywalczył dwa „oczka”.

Przez większość spotkania to Optibet Lokomotiv Daugavpils dominował, ale do 12. biegu gospodarze zdołali odrobić straty i od tej pory wysunęli się na prowadzenie w tym meczu. W przedostatnim wyścigu doszło do niecodziennej sytuacji. Zawodnicy gości pomylili pola startowe i do tego przekroczyli regulaminowy czas dwóch minut, przez co zostali wykluczeni z udziału w rywalizacji. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Trans MF Landshut Devils wynikiem. Najlepsi w tym meczu byli Kai Huckenbeck (12+2) i Dimitri Berge (12+2). Po stronie gości najskuteczniejszy był Olegs Mihailovs (10).

Trans MF Landshut Devils – 51 pkt

9. Kai Huckenbeck – 12+2
10. Michael Haertel – 2
11. Tobias Busch – 5+1
12. Martin Smolinski – 11+1
13. Dimitri Berge – 12+2
14. Marius Hillebrand – 0
15. Norick Bloedorn – 9

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 38 pkt

1. Jevgenijs Kostigovs – 6
2. Ricards Ansviesulis – 2+1
3. Tomas H. Jonasson – 2
4. Daniils Kolodinskis – 3+1
5. Olegs Mihailovs – 10
6. Francis Gusts – 9
7. Ernest Matjuszonok – 6

Źródło: WP Sportowe Fakty

Julia Pożarlik