2. LŻ: Trans MF Landshut Devils w finale

Trans MF Landshut Devils wygrało z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz 50:40. Rawiczanie od początku spotkania nie umieli znaleźć sposobu na mocną ekipę gości. Najlepszym z rawiczan był Damian Dróżdż (12+1), a po stronie  gości Kai Huckenbeck (14+1).

Już od pierwszej serii startów zawodnicy Trans MF Landshut Devils dominowali na stadionie im. Floriana Kapały. Mimo, że to goście byli górą i prowadzili przez całe spotkanie, to zawody te okazały się pechowe dla Martina Smolinskiego. W jednym z biegów dotknął taśmy, przez co w powtórce zastąpił go Norick Bloedorn. W biegu 10. niemiecki junior nie opanował motocykla przez co uderzył w Oliviera Buszkiewicza, a ten w Smolinskiego, który również stracił panowanie nad motocyklem i wypadł za bandę. Niemiec o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Do upadku doszło także w biegu 12., gdzie Szymon Szlauderbach upadł na pierwszym łuku. W powtórce ponownie doszło do takiej sytuacji, przez co Marius Hillebrand został wykluczony. Przez całe spotkanie rawiczanie męczyli się z przyjezdną drużyną, a na pierwsze podwójne zwycięstwo musieli czekać aż do 13. biegu, gdzie Damian Baliński i Damian Dróżdż nie dali szans rywalom.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 40:50, dzięki czemu Trans MF Landshut Devils awansowało do finału 2. Ligi Żużlowej. Najlepszym zawodnikiem po stronie gospodarzy był Damian Dróżdż (12+1), a po stronie gości Kai Huckenbeck (14+1). 

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 40 pkt

9. Keynan Rew – 6
10. Damian Baliński – 10
11. Matthew Gilmore – 0
12. Szymon Szlauderbach – 7
13. Damian Dróżdż – 12+1
14. Olivier Buszkiewicz – 4
15. Hubert Ścibak – 1

Trans MF Landshut Devils – 50 pkt

1. Kai Huckenbeck – 14+1
2. Nick Skorja – 9+1
3. Valentin Grobauer – 2
4. Dimitri Berge – 13+1
5. Martin Smolinski – 1+1
6. Norick Bloedorn – 6
7. Marius Hillebrand – 5+1

Julia Pożarlik