2. LŻ: SPECHOUSE PSŻ Poznań górą w starciu pretendentów. Remis w nowym otwarciu w Pile

Pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu zaplanowanych na miniony weekend trzech spotkań 2. Ligi Żużlowej w Rzeszowie, Opolu i Pile. .

Żużlowy weekend z 2. LŻ zainaugurował hit kolejki w Rzeszowie, gdzie miejscowa TEXOM STAL podejmowała drużynę SPECHOUSE PSŻ-u Poznań. Początek spotkania układał się na remis, jednak ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych przy Hetmańskiej 69 od trzeciego biegu mecz toczył się pod dyktando gości, którzy po ośmiu gonitwach prowadzili różnicą 14 „oczek” (31:17).

Druga część meczu to zdecydowanie lepsza postawa gospodarzy, którzy byli w stanie zniwelować straty do czterech punktów przed biegami nominowanymi (37:41). Do sporej kontrowersji doszło w biegu 14., kiedy to na pierwszym łuku, po wygranym starcie na tor, po kontakcie z Dawidem Lampartem upadł Rune Holta. Zawodnik z Poznania po tym wydarzeniu udał się na badania do szpitala, zaś Lampart został wykluczony z powtórki. Finalnie, spotkanie zakończyło się triumfem SPECHOUSE PSŻ-u Poznań wynikiem 48:42.

W zespole ze stolicy Podkarpacia najlepiej zaprezentowali się Kevin Woelbert (14+1) oraz Hubert Łęgowik (12+3). Natomiast w zespole z Poznania na największe pochwały zasłużyli młodzieżowiec Francis Gusts (13+1), który stracił tylko jeden punkt w biegu juniorskim oraz Jonas Seifert-Salk (10).

Wyniki:

TEXOM STAL Rzeszów: 42

 1. Hubert Łęgowik – 12+3
 2. Paweł Miesiąc – 0
 3. Eduard Krcmar – 6
 4. Dawid Lampart – 6
 5. Kevin Woelbert -14+1
 6. Michał Curzytek – 4
 7. Mateusz Majcher – 0

SPECHOUSE PSŻ Poznań: 48

 1. Kacper Gomólski – 7
 2. Robert Chmiel – 2+1
 3. Rune Holta – 6+2
 4. Kevin Fajfer – 7
 5. Jonas Seifert-Salk – 10
 6. Francis Gust – 13+1
 7. Olivier Buszkiewicz – 3+1

OK BEDMET KOLEJARZ Opole – METALIKA RECYKLING KOLEJARZ Rawicz 58:32

Gospodarze rozpoczęli mecz od podwójnego zwycięstwa, nie oddając swojego meczowego prowadzenia do końca spotkania. Zespół z Rawicza był w stanie zwyciężyć tylko w jednym biegu, zaś opolanie aż sześciokrotnie punktowali w stosunku 5:1. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Pontus Aspgren (12+1), zaś w drużynie z Rawicza największe zdobycze zapisali Daniel Kaczmarek oraz Damian Dróżdż, którzy zapisali na swoich kontach po 7 „oczek”.

BUDMAX-STAL POLONIA Piła – OPTIBET LOKOMOTIV Daugavpils 45:45

Do historycznego meczu doszło w Pile, gdzie tamtejsza drużyna odbyła pierwszy po dwóch latach ligowy mecz. BUDMAX-STAL POLONIA Piła już po pierwszej serii wyszła na czteropunktowe prowadzenie, które bardzo długo utrzymywało się na tablicy wyników. Finalnie OPTIBET LOKOMOTIV Daugavpils doprowadził do remisu, po którym oba zespoły zapisały po punkcie do ligowej tabeli. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Artur Mroczka (13), zaś w drużynie z Łotwy najlepsi byli Nick Morris (9+1) oraz Jewgienij Kostygow (9).

Unia Tarnów – pauzowała

 

Adrian Niemczak