2 LŻ: Rawiczanie wygrywają w hicie kolejki. Znacząca przegrana Unii i pogrom w Poznaniu

Za nami druga kolejka 2. Ligi Żużlowej. W hicie kolejki pomiędzy Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz a Texom Stalą Rzeszów emocji nie brakowało. Wynikiem niepocieszona jest na pewno Unia Tarnów, a SpecHouse PSŻ Poznań pokazał swoją siłę.

Niedzielne spotkanie pomiędzy Optibet Lokomotivem Daugavpils, a Unią Tarnów zaskoczyło wielu kibiców. W swoim pierwszym meczu tarnowianie pokonali ekipę z Poznania, natomiast na Łotwie nie udało im się podjąć walki o punkty. Ostateczny wynik spotkania to 59:31 dla Łotyszy. Wśród tarnowian na pochwałę za podjęcie walki zasługują Troy Batchelor (7 pkt), Tero Aarnio (8 pkt) i Peter Ljung (11 pkt). Wśród gospodarzy najlepszy był Jevgenijs Kostigovs, który zdobył 13 punktów.

Do istnego pogromu doszło w Poznaniu. W drużynie Budmax-Stal Polonii Piła tylko Tomas H. Jonasson zasługuje na jakiekolwiek słowa uznania, bowiem zdobył on 9 punktów. Drużyna z Poznania od samego początku dominowała co doprowadziło do ostatecznego wyniku 66:24.

Jako pierwsze spotkanie w kolejce ujrzeliśmy mecz w Rawiczu w Wielką Sobotę. Przez większość wyścigów wynik był bardzo zbliżony. Żadna z drużyn nie wyróżniała się specjalnie większą siłą. Ostatecznie to rawiczanie triumfowali w tym spotkaniu. Do udanych występów mecz ten zaliczyć mogą Wiktor Przyjemski oraz Eduard Krcmar. Junior z Bydgoszczy występujący w Rawiczu na zasadach gościa zdobył dla swojej drużyny 12 punktów. Krcmar natomiast dla rzeszowian zdobył 13 oczek. Na tablicy wyników po 15. biegów widniał wynik 46:42.

Wyniki:

Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

9. Daniel Kaczmarek 7+1
10. Damian Baliński 7
11. Nick Skorja 1
12. Ryan Douglas 8+2
13. Damian Dróżdż 9+1
14. Tom Brennan 2+1
15. Wiktor Przyjemski 12

Texom Stal Rzeszów:

1. Hubert Łęgowik 5+1
2. Paweł Miesiąc 10+1
3. Kevin Woelbert 8+1
4. Eduard Krcmar 13
5. Dawid Lampart 5+1
6. Gustav Grahn 1
7. Mateusz Majcher – 0

Optibet Lokomotiv Daugavpils – Unia Tarnów 59:31
SpecHouse PSŻ Poznań – Budmax-Stal Polonia Piła 66:24

 

Bartosz Kowalski