2.LŻ: Pierwsze niemieckie derby dla Trans MF Landshut Devils

Trans MF Landshut Devils pewnie zwyciężyli z MSC Wolfe Wittstock. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 59:30. Po stronie gospodarzy świetnie spisywali się Kai Huckenbeck (13+1), Michael Haertel (12+3) czy Tobias Busch (11+4), a po stronie gości najlepszy był Matic Ivacic (9).

Starcie niemieckich klubów rozpoczęło się licznymi upadkami na tor. W inauguracyjnym biegu Max Dilger świetnie wystartował i próbował rozdzielić gospodarzy. Przy stanie 5:1 niestety doszło do upadku Stevena Mauera. W powtórce układ sił wyglądał tak samo, bowiem Kai Huckenbeck i Tobias Busch już od wyjścia spod taśmy wysunęli się na prowadzenie, zostawiając Maxa Dilgera w tyle. W biegu juniorskim na tor upadł Ben Ernst, a w wyścigu kończącym tę serię startów, Mario Niedermeier i Lukas Baumann upadli na pierwszym łuku.

W kolejnej części zawodów gospodarze powiększali swoją przewagę i przed trzecią serią startów prowadzili 25:16.  W świetnej dyspozycji tego dnia był Matic Ivavcic, który fantastycznie walczył z gospodarzami o punkty. Słoweniec w biegu 8. dostarczył kibicom sporo emocji, wyprzedzając Martina Smolinskiego na trzecim okrążeniu, notując tym samym kolejną trójkę w tym spotkaniu. Niespodzianką był 12. wyścig, w którym zwyciężył debiutujący w tym sezonie w polskiej lidze – Norick Bloedorn. Junior Trans MF Landshut Devils po raz pierwszy w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie punkty, dowożąc za plecami Tobiasa Buscha i Bena Ernsta. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli wynikiem 59:30.

Trans MF Landshut Devils – 59 pkt

9. Kai Huckenbeck – 13+1
10. Michael Haertel – 12+3
11. Tobias Busch – 11+4
12. Dimitri Berge – 11+1
13. Martin Smolinski – 9+1
14. Mario Niedermeier – 0
15. Norick Bloedorn – 3

MSC Wolfe Wittstock – 30 pkt

1. Max Dilger – 7
2. Matic Ivacic – 9
3. Steven Mauer – 0
4. Sandro Wassermann – 5
5. Erik Riss – 2
6. Lukas Baumann – 4
7. Ben Ernst – 3

 

Julia Pożarlik