2.LŻ: Metalika Recycling Kolejarz Rawicz z wysoką wygraną i pozycją lidera

Fot. Patryk Kowalski

MSC Wolfe Wittstock po raz kolejny przegrało pojedynek w 2. Lidze Żużlowej. Niemiecka drużyna nie dała rady pokonać Metalika Recycling Kolejarza Rawicz. Gospodarze objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Najlepszy po stronie MSC Wolfe był Max Dilger (12+1), a po stronie rawiczan Keynan Rew (12+1).

Już w pierwszej serii startów rawiczanie wysunęli się na prowadzenie. W biegu 3. jednak niespodzianką była wygrana przez zawodników MSC Wolfe Wittstock. Lukas Fienhage i Max Dilger w powtórce biegu, świetnie wyszli ze startu, wysuwając się na prowadzenie. W dalszej części wyścigu Damian Dróżdż próbował atakować starszego Niemca, lecz bezskutecznie.

W kolejnej fazie zawodów rawiczanie nie mieli problemów z powiększaniem swojej przewagi. W biegu 14. doszło do przerwy po tym, jak Szymura z Dróżdżem walczyli o 3 „oczka”, nie zostawiając miejsca Szlauderbachowi. W powtórce bezdyskusyjnie zwyciężył Damian Dróżdż, a tuż za nim na mecie zameldował się Szymon Szlauderbach. Po stronie gospodarzy każdy z zawodników spisywał się bardzo dobrze, lecz najwięcej punktów na swoim koncie zapisał Keynan Rew (12+1), a w ekipie gości najskuteczniejszy był Max Dilger (12+1).

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 58 pkt

9. Keynan Rew – 12+1
10. Damian Baliński – 10+1
11. Matthew Gilmore – 5+1
12. Szymon Szlauderbach – 9+2
13. Damian Dróżdż – 10
14. Olivier Buszkiewicz – 3+1
15. Krzysztof Sadurski – 9+2

MSC Wolfe Wittstock – 32 pkt

1. Sandro Wassermann – 1
2. Lukas Fienhage – 5
3. Matic Ivacic – 9
4. Bartosz Szymura – 4
5. Max Dilger – 12+1
6. Erik Bachhuber – 1
7. Celina Liebmann – 0

Źródło: WP Sportowe Fakty

Julia Pożarlik