2. LŻ: 7R Stolaro Stal Rzeszów i OK Bedmet Kolejarz Opole z pewnymi zwycięstwami na swoich torach

Fot. Patryk Kowalski

W sobotnich spotkaniach najlepsi okazali się gospodarze – 7R Stolaro Stal Rzeszów i OK Bedmet Kolejarz Opole. Rzeszowianie wygrali z MSC Woelfe Wittstock 62:28, a opolanie, po bardzo ciekawej walce, z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz 51:39.

Już w pierwszym biegu doszło do groźnego wypadku. Na drugim łuki upadł Max Dilger, który długo dochodził do siebie, ale ostatecznie opuścił tor o własnych siłach. W powtórce sędzia dopatrzył się nierównego startu, a w trzeciej próbie inauguracyjnego biegu najlepszy okazał się Sam Masters. W gonitwie juniorskiej gospodarze nie mieli problemów z rozprawieniem się z zawodnikami MSC Woelfe Wittstock, dowożąc do mety pewne zwycięstwo.

W kolejnej serii startów pojawiły się problemy z taśmą startową, która nierówno poszła w górę. W powtórce wyścigu na pierwszym łuku Patryk Rolnicki świetnie rozprawił się z Maxem Dilgerem i do końca gonitwy mknął po zwycięstwo, zostawiając resztę stawki daleko w tyle. W biegu 6. doszło do przełamania po stronie MSC Wolfe Wittstock, którzy w składzie Matic Ivacic i Marcin Jędrzejewski zapisali na koncie drużyny pierwsze biegowe zwycięstwo, dowożąc do mety 4 punkty.

Na ostatnich metrach 8. biegu doszło do pechowej sytuacji u Adriana Cyfera. Zawodnik gospodarzy mknął po trzy „oczka”, lecz na ostatnim łuku zdefektował i tym samym Ivacic zdołał go wyprzedzić i wygrać. W dalszej części spotkania rzeszowianie powiększali swoją przewagę i ostatecznie wygrali z MSC Woelfe Wittstock 62:28. W świetnej dyspozycji tego dnia był Patryk Rolnicki, który w pięciu startach zdobył 14 punktów i jeden bonus. Po stronie gości jedynym jasnym punktem był Matic Ivacic, który zapisał na swoim koncie 12 punktów.

7R Stolaro Stal Rzeszów – 62 pkt

9. Sam Masters – 10+3
10. Hubert Łęgowik – 7
11. Karol Baran – 7+1
12. Patryk Rolnicki – 14+1
13. Adrian Cyfer – 10+1
14. Dawid Rempała – 8+1
15. Mateusz Majcher – 6

MSC Woelfe Wittstock – 28 pkt

1. Matic Ivacic – 12
2. Steven Mauer – 0
3. Max Dilger – 3
4. Fraser Bowes – 3+1
5. Marcin Jędrzejewski – 6
6. Lukas Baumann – 4
7. Ben Ernst – 0

Spotkanie w Opolu rozpoczęło się od remisu. Więcej emocji dostarczył bieg juniorski. W pierwszym podejściu Kacper Pludra upadł na tor po tym, jak Bartłomiej Kowalski lekko go zahaczył. Zawodnik Metalika Recycling Kolejarza Rawicz wstał o własnych siłach i udał się do paru maszyn. W powtórce znów doszło do przerwania, bowiem Krzysztof Sadurski dostał ostrzeżenie za nierówny start, a Kacpra Łobodzińskiego napotkały problemy sprzętowe, w związku z czym został wykluczony. Ostatecznie bieg wygrał Damian Ratajczak, który już od startu wysunął się na pewne prowadzenie, zostawiając za swoimi plecami Bartłomieja Kowalskiego. Po pierwszej serii startów rywalizacja była bardzo wyrównana, czego rezultatem był wynik 12:12.

W kolejnej odsłonie to goście, w składzie Szymon Szlauderbach i Jaimon Lidsey, już od startu kapitalnie wysunęli się na prowadzenie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź gospodarzy, bo już w 6. biegu przywieźli do mety pewne zwycięstwo. Na ostatnim okrążeniu Damian Baliński był w bliskim kontakcie z Bartłomiejem Kowalskim, ale to junior ostatecznie zdołał wyprzedzić żużlowca rawickiego zespołu, dzięki czemu zanotował dwa „oczka” i dostarczył kibicom sporo emocji.

Wyścig 9. był z pewnością najciekawszą gonitwą spotkania. Już na pierwszym łuku zawodnicy dostarczyli kibicom sporo emocji. Początkowo to gospodarze wysunęli się na prowadzenie, ale nie trwało to długo i po chwili to rawiczanie byli na zwycięskich pozycjach. Goście zostali jednak rozdzieleni przez Oskara Polisa. Przez większość wyścigu to Mads Hansen musiał walczyć z rywalami, który ostatecznie na ostatnim łuku wjechał pod Damiana Balińskiego, wysuwając się na drugą pozycję. Niestety przez atak Hansena, Baliński upadł na tor a tuż za nim Damian Ratajczak. Ostatecznie Damian Baliński otrzymał wykluczenie, a Ratajczak wstał i podbiegł do mety.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem OK Bedmet Kolejarza Opole wynikiem 51:39. Najlepszym w tym spotkaniu był Oskar Polis (12+2), a po stronie Metalika Recykling Kolejarza Rawicz Jaimon Lidsey (15+1).

OK Bedmet Kolejarz Opole – 51 pkt

9. Jacob Thorssell – ZZ
10. Oskar Polis – 12+2
11. Mads Hansen – 11+2
12. Kamil Brzozowski – 5+2
13. Adriej Kudriaszow – 13
14. Kacper Łobodziński – 0
15. Bartłomiej Kowalski – 10+1

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 39 pkt

1. Keynan Rew – 0
2. Damian Baliński –3
3. Jaimon Lidsey – 15+1
4. Szymon Szlauderbach – 8+1
5. Damian Dróżdż – 2
6. Krzysztof Sadurski – 4+2
7. Damian Ratajczak – 7

 

 

Julia Pożarlik