2. Liga Żużlowa: Trans MF Landshut z wygraną w półfinale

Zawodnicy Trans MF Landshut Devils znów nie mieli problemów z rozprawieniem się z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz i ponownie z dużą przewagą zwyciężyli 60:30. Niepokonany w tym spotkaniu był Dimitri Berge (15). Po stronie gości najlepiej radził sobie Szymon Szlauderbach(10).

Meczem Trans MF Landshut Devils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz rozpoczęła się walka w fazie play-off w drugiej lidze. Tym razem znów szczęście sprzyjało gospodarzom, którzy rozgromili zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz wynikiem 60:30.

Od początku jednak nie tylko goście mieli problemy. Podczas spotkania maszyna startowa puszczana była przez komputer, który kilkukrotnie zawodził, przez co potrzebna była przerwa w zawodach. Dodatkowo narastało napięcie i emocje, które dawały się we znaki ekipie gości.

Rawiczanie w całym spotkaniu nie dawali rady dorównać gospodarzom. Ani razu nie byli też w stanie przywieźć podwójnego zwycięstwa do mety. Najlepiej na torze w Landshut prezentował się Szymon Szlauderbach, ale to za mało, by zdołać wygrać z silną na swoim torze ekipą gospodarzy. Dodatkowo, goście tylko dwukrotnie byli w stanie dojechać do mety na pierwszej pozycji. Mimo, że rawiczanie mają o czym myśleć do następnego spotkania, to drużyna prowadzona przez Sławomira Kryjoma może z dużym spokojem podchodzić do rewanżu. Kapitalnie na domowym torze zaprezentował się Dimitri Berge, który był niepokonany.

 Trans MF Landshut Devils – 60 pkt

9. Kai Huckenbek – 11+1
10. Michael Haertel – 5+1
11. Tobias Busch – 8+1
12. Dimitri Berge – 15
13. Martin Smolinski – 13+1
14. Marius Hillebrand – 3+2
15. Norick Bloedorn – 5

 Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 30 pkt

1. Damian Baliński – 4
2. Ryan Douglas – 7
3. Keynan Rew – 2+1
4. Szymon Szlauderbach – 10
5. Damian Dróżdż – 6
6. Olivier Buszkiewicz – 0
7. Hubert Ścibak – 1

Julia Pożarlik