2. Liga Żużlowa: SpecHouse PSŻ pokonany. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz zdobywa Poznań

W ramach 2. rundy 2. Ligi Żużlowej, SpecHouse PSŻ Poznań podjął Metalika Recycling Kolejarz Rawicz i przegrał 42:48. Najlepiej na poznańskim torze ze strony gospodarzy zaprezentowali się Matias Nielsen (11+1) i Kevin Woelbert (11). Za to w składzie gości najskuteczniejszy był Damian Dróżdż (14).

Spotkanie rozpoczęło się pewnym zwycięstwem miejscowych, które dowieźli Robert Chmiel i Lars Skupień. Gonitwa młodzieżowa zakończyła się remisem. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Sadurski, który na konto rawickiej drużyny dopisał trzy punkty. Po pierwszej serii startów gospodarze objęli sześciopunktowe prowadzenie.

Kolejna seria rozpoczęła się dwoma remisami. W biegu szóstym pod koniec pierwszego okrążenia bliżej z nawierzchnią zapoznał się Szymon Szwacher, który wstał z toru o własnych siłach i udał się do parku maszyn. Przed kolejną kosmetyką toru Damian Dróżdż i Krzysztof Sadurski wygrali bieg, zmniejszając stratę do gospodarzy jedynie na dwa punkty. Kolejne zwycięstwo drużyny z Rawicza w biegu jedenastym sprawiło, że goście przed biegami nominowanymi objęli prowadzenie, które zdołali utrzymać do ostatniego biegu dnia.

SpecHouse PSŻ Poznań – 42 pkt

 1. Robert Chmiel – 3
 2. Kevin Woelbert – 11
 3. Lars Skupień – 9+1
 4. Tero Aarnio – 4+2
 5. Matias Nielsen – 11+1
 6. Kacper Kłosok – 2
 7. Szymon Szwacher – 2+1

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 48 pkt

 1. Damian Baliński – 10+1
 2. Matthew Gilmore – 2+1
 3. Keynan Rew – 3+1
 4. Szymon Szlauderbach – 10+2
 5. Damian Dróżdż – 14
 6. Krzysztof Sadurski – 9+2
 7. Hubert Ścibak – 0

Odbyć miał się także mecz w Rzeszowie, gdzie miejscowa drużyna 7R Stolaro Stali miała zmierzyć się z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o przełożeniu tego spotkania na 2 lipca. Godzina nie została jeszcze ustalona.

Tabela 2. Ligi Żużlowej:

 1. OK Bedmet Kolejarz Opole – 4 pkt (+38)
 2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 4 pkt (+15)
 3. Optibet Lokomotiv Daugavpils – 2 pkt (+5)
 4. 7R Stolaro Stal Rzeszów – 0 pkt (-9)
 5. Trans MF Landshut Devils – 0 pkt (-23)
 6. SpecHouse PSŻ Poznań – 0 pkt (-26)

Źródło: WP SportoweFakty
Wiktoria Sztuka