2. Liga Żużlowa: Pewne zwycięstwa gospodarzy

Fot. Arkadiusz Siwek

Kolejne zmagania w 2. Lidze Żużlowej zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał Optibet Lokomotiv Daugavpils. W drugim meczu tego wieczoru SpecHouse PSŻ Poznań zwyciężył na własnym stadionie z 7R Stolaro Stal Rzeszów.

Niedzielne spotkania rozpoczęły się od meczu w Opolu, gdzie miejscowy OK Bedmet Kolejarz podejmował Optibet Lokomotiv Daugavpils. Inauguracyjny bieg należał do ekipy gości. Tomas H. Jonasson bardzo szybko zdołał wyprzedzić Kamila Brozowskiego, a Kostigovs do ostatnich metrów próbował atakować zawodnika gospodarzy, lecz bezskutecznie. Bieg juniorski sprawił żużlowcom nie lada problemów, ponieważ dopiero w trzecim podejściu udało się odjechać ten wyścig, który ostatecznie zwyciężył Bartłomiej Kowalski.

Niestety w biegu 8. doszło do groźnie wyglądającego upadku Kacpra Łobodzińskiego, który został odwieziony karetką do szpitala. Kolejne wyścigi to dominacja drużyny z Opola, którzy z każdym biegiem powiększali swoją przewagę. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 51:38. Najlepszy w tym spotkaniu po stronie gospodarzy był Oksar Polis (12 pkt), a po stronie gości Thomas H. Jonasson (14 pkt).

OK Bedmet Kolejarz Opole – 51 pkt

9. Kamil Brzozowski – 6
10. Oskar Polis – 12
11. Andriej Kudriaszow – 8+1
12. Mads Hansen – 10
13. Jacob Thorssell – 10+1
14. Kacper Łobodziński – 0
15. Bartłomiej Kowalski – 5+1

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 38 pkt

1. Jevgenijs Kostigovs – 8+1
2. Ernests Matjusonoks – 0
3. Thomas H. Jonasson – 14
4. Olegs Mihailovs – 4+1
5. Hans Andersen – 5+1
6. Francis Gusts – 4
7. Ricards Ansviesulis – 3

Drugie spotkanie odbyło się w Poznaniu, gdzie miejscowy SpecHouse PSŻ podejmował 7R Stolaro Stal Rzeszów. W pierwszym biegu doszło do niecodziennej sytuacji. Na drugim okrążeniu spadła taśma z maszyny startowej, na szczęście nikomu nic się nie stało i doszło do powtórki. W drugim podejściu Lars Skupień pomknął po zwycięskie punkty. W gonitwie juniorów to goście w składzie Mateusz Majcher i Kamil Marciniec spisali się kapitalnie, dowożąc pewne zwycięstwo do mety. Ostatni wyścig w tej serii wygrał Mateusz Majcher, dowożąc drugie indywidualne zwycięstwo tego wieczoru.

W kolejnej serii startów gospodarze powiększali swoją przewagę i przed biegami nominowanymi prowadzili z przewagą 14 punktów. W 14. biegu doszło do zamieszania, gdyż dwóch zawodników gości założyło białe kaski. Z wyścigu wykluczony został Tim Soerensen. W powtórce gonitwy gospodarze nie dali się rywalom i pewnie pomknęli po zwycięskie punkty. Ostatni bieg spotkania zakończył się ponownie triumfem gospodarzy 5:1. Ostatecznie to drużyna SpecHouse PSŻ Poznań okazała się lepsza i wygrała 56:34. Najlepszym zawodnikiem po stronie gospodarzy był Kevin Woelbert (14 pkt), a po stronie gości Mateusz Majcher (9 pkt).

SpecHouse PSŻ Poznań – 56 pkt

9. Rafał Karczmarz – 12
10. Matias Nielsen – 7+2
11. Lars Skupień – 11+1
12. Jonas Seifert-Salk – 10+4
13. Kevin Woelbert – 14
14. Kacper Kłosok – 1
15. Szymon Szwacher – 1

7R Stolaro Stal Rzeszów – 34 pkt

1. Hubert Łęgowik – 5+2
2. Adam Ellis – 6
3. Tim Soerensen – 3
4. Adrian Cyfer – 5
5. Ilja Czałow – 3
6. Mateusz Majcher – 9
7. Kamil Marciniec – 3+2

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Julia Pożarlik