2. Liga Żużlowa: Optibet Lokomotiv Daugavpils ze zwycięstwem w pierwszej rundzie

Inauguracja  2. LŻ odbyła się na torze w Daugavpils, gdzie gospodarze podejmowali niemiecki Trans MF Landshut Devils. Podczas spotkania znakomicie zaprezentował się debiutujący w polskiej lidze Norick Bloedern, który zanotował 12 punktów. Lepszy z jego drużyny okazał się tylko Kai Huckenbeck (14+1), a  po stronie gospodarzy najskuteczniejszy był Jewgienij Kostygow (11+2).

Już od pierwszego biegu ze znakomitej strony pokazał się Kai Huckenbeck, który bez problemu dowiózł trzy „oczka”. Podczas biegu juniorskiego najpierw Daniils Kolodinskis miał problemy sprzętowe, przez co został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Jednak nie tylko on nie pojechał w tym wyścigu, bowiem Marius Hillebrand również został wykluczony za odjechanie od taśmy po upływie czasu. Ostatecznie bieg należał do Noricka Bloedorna, który skutecznie odpierał ataki Francisa Gustsa. W pierwszej serii kapitalnie zaprezentował się debiutujący w polskiej lidze Bloedorn, który w dwóch startach zanotował 5 punktów.

Kolejna seria startów rozpoczęła się od pewnego zwycięstwa gospodarzy. Znakomity wyścig w wykonaniu Ernesta Matjusonoksa, który z ostatniej pozycji zawzięcie atakował rywali, co ostatecznie pozwoliło mu dowieźć do mety dwa punkty. Pierwsze podwójne zwycięstwo gości miało miejsce w gonitwie numer 8.

Kolejna część spotkania była niezwykle zaciekła. Po biegu 10., wynik meczu różnił się tylko jednym punktem przewagi. W biegu 14. doszło do zaskakującej sytuacji, bo Bloedorn dostał szansę w wyścigu nominowanym. Początkowo jechał na ostatnim miejscu, ale po błędzie Matjuszonoka zdołał dojechać do mety na punktowanej pozycji, dokładając do swojego dorobku jedno „oczko”.  Ostatecznie to jednak gospodarze byli górą i zwyciężyli 47:42.

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 47 pkt

9. Jevgenijs Kostigovs – 11+2
10. Tomas H. Jonasson – 5
11. Hans Andersen – 9+1
12. Ernests Matjusonoks – 6+1
13. Olegs Mihailovs – 10+1
14. Francis Gusts – 5
15. Daniils Kolodinskis – 1+1

Trans MF Landshut Devils – 42 pkt

1. Kai Huckenbeck – 14+1
2. Tobias Busch – 3
3. Valentin Grobauer – 3
4. Nick Skorja – 3+1
5. Michael Haertel – 7+1
6. Norick Bloedorn – 12
7. Marius Hillebrand – 0

 

Julia Pożarlik