2. Liga Żużlowa: Kolejny triumf Metalika Recycling Kolejarza Rawicz

W ramach 5. rundy 2. Ligi Żużlowej Metalika Recycling Kolejarz Rawicz podjął na własnym obiekcie SpecHouse PSŻ Poznań, odnosząc pewne zwycięstwo 50:40. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyli Damian Baliński (10+2) i Jonas Seifert-Salk (11+2).

Mecz rozpoczął się od upadku Kacpra Pludry, który po chwili wstał o własnych siłach i był zdolny do dalszej jazdy. Kolejny bieg przyniósł ze sobą drugi upadek. Tym razem bliżej z torem zapoznał się Jan Rachubik, który został wykluczony z powtórki wyścigu. Po czwartym biegu na tablicy pojawił się wynik z korzyścią dla gospodarzy (16:8). W dalszej części spotkania lepszą dyspozycją wykazali się zawodnicy miejscowej drużyny, którzy po biegu siódmym mieli już szesnastopunktowe prowadzenie.

W biegu czternastym na tor upadł Lars Skupień, który zdążył się podnieść i opuścić tor, a pierwszy linię mety przekroczył Kevin Woelbert. Ostatni bieg nominowany również rozpoczął się kolejnym upadkiem. Powtórka odbyła się w pełnym składzie i zakończyła się zwycięstwem gości, dla których cenne trzy punkty dowiózł Jonas Seifert-Salk.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 50 pkt

 1. Keynan Rew – 2+1
 2. Damian Baliński – 10+1
 3. Kacper Pludra – 10
 4. Szymon Szlauderbach – 9
 5. Damian Dróżdż – 5+1
 6. Krzysztof Sadurski – 8
 7. Damian Ratajczak – 6+3

SpecHouse PSŻ Poznań – 40 pkt

 1. Robert Chmiel – 3
 2. Marcus Birkemose – 9
 3. Jonas Seifert-Salk – 11+2
 4. Lars Skupień – 7
 5. Kevin Woelbert – 9+1
 6. Kacper Kłosok – 1
 7. Jan Rachubik – 0

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka