18 nacji będzie miało swoich przedstawicieli w Speedway Ekstraliga Camp

Ponad 70 chłopców i dziewcząt z 18 krajów, z 4 kontynentów będzie uczestniczyło w Speedway Ekstraliga Camp. Wszystko rozpocznie się 18 lipca w Toruniu.

Nacje, które będą miały swoich reprezentantów w Speedway Ekstraliga Camp: Polska, Słowenia, Węgry, Francja, USA, Szwecja, Norwegia, Niemcy, Estonia, Argentyna, Dania, Czechy, Australia, Finlandia, Wielka Brytania, Łotwa, Holandia i Ukraina.

Dwa pierwsze dni Speedway Ekstraliga Camp to przede wszystkim treningi i zajęcia dodatkowe, od środy rozpoczynają się kwalifikacje oraz finały. Wszystko pod okiem trenerów Jacka Woźniaka w klasie 125 cc na minitorze, Roberta Kościechy odpowiedzialnego za klasę 250 cc oraz Rafała Dobruckiego – trenera reprezentacji Polski – mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

Dla mediów zaplanowano dwa briefingi prasowe z udziałem Bartosza Zmarzlika, Leona Madsena, Martina Vaculika, Janusza Kołodzieja, a także Tomasza Golloba i Marka Cieślaka. Zawodnicy klubów PGE Ekstraligi, a także Indywidualny Mistrz Świata z 2010 roku – Gollob i były trener reprezentacji – Cieślak, który obecnie jest ekspertem Canal+ będą jednocześnie obserwowali uczestników Speedway Ekstraliga Camp podczas treningów.