126 wyścigów w zawodach Speedway Ekstraliga Camp w Toruniu

Podczas Speedway Ekstraliga Camp w Toruniu rozegrane zostaną zawody w klasach 125, 250 i 500 cc. Poznaliśmy systemy rozgrywek w turniejach. Ogółem czeka nas 126 wyścigów turniejowych z udziałem 74 żużlowców z wszystkich klas.

W ramach zawodów miniżużlowych podczas Speedway Ekstraliga Camp odbędzie się klasyczny turniej 20-biegowy z udziałem 16 zawodników (w czwartek, 21 lipca na minitorze nieopodal Motoareny).

W rywalizacji zawodników na motocyklach z silnikami o pojemności 250 cc dojdzie do dwudniowych zmagań turniejowych na toruńskiej Motoarenie. W środę, 20 lipca odbędą się kwalifikacje. Weźmie w nich udział 26 zawodników, którzy rywalizować będą według tabeli 26-biegowej (każdy wystartuje w 4 wyścigach).

Turniej główny rozegrany zostanie z kolei w czwartek, 21 lipca i będzie podzielony na ćwierćfinały, półfinały oraz finał.

W ćwierćfinałach (ogółem z udziałem 16 zawodników) rywalizować będą uczestnicy podzieleni na cztery grupy. W każdej z nich (rozstawienie będzie wynikało z miejsc zajętych w kwalifikacjach) odbędą się po 2 wyścigi. Z każdej grupy do półfinałów awansuje po 2 najlepszych zawodników. W przypadku równej liczby zdobytych punktów, decydować będzie wyższe miejsce z kwalifikacji. Zawodnicy, którzy zajmą w półfinałach dwa pierwsze miejsca awansują do wielkiego finału. Ogółem na tym etapie odbędzie się 11 wyścigów.

Dodatkowo w czwartek, 21 lipca będzie rozgrywany miniturniej pocieszenia. Wezmą w nim udział żużlowcy (10 zawodników), którzy nie awansowali do półfinałów turnieju kwalifikacyjnego. Ogółem odbędzie się na tym etapie 7 wyścigów.

Zawody w klasie 500 cc (z udziałem żużlowców do 20 roku życia) będą również dwudniowe. Najpierw w środę 20 lipca odbędą się kwalifikacje (w 2 grupach) z udziałem 32 zawodników (dwie klasyczne 20-biegówki), a potem w czwartek 21 lipca rozegrane zostaną finał i finał pocieszenia.

W przypadku tzw. pięćsetek będziemy mieli 2 grupy zawodników (każda licząca po 16 uczestników) rywalizujące w kwalifikacjach, z których awans do turnieju głównego uzyska po 8 najlepszych żużlowców. Zawodnicy z miejsc od 9 do 16 pojadą w turnieju pocieszenia. Turniej główny to ćwierćfinały z udziałem 4 grup po 4 zawodników w każdej (rozegrane będą po 2 wyścigi w grupie, a z każdej z grup do półfinału uzyska awans po 2 najlepszych, po czym odbędzie się bieg finałowy). Turniej pocieszenia obejmie ćwierćfinały (4 grupy po 4 zawodników w każdej, awans do półfinałów uzyska po 2 najlepszych zawodników). Finał przewidziano dla 4 najlepszych żużlowców.

Godziny rozpoczęcia wszystkich treningów oraz kwalifikacji i zawodów zostaną podane w osobnym komunikacie.