PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Ringier Axel Springer

RASP jest wiodącą spółką multimedialną w Środkowej i Wschodniej Europie. Firma została założona 1 lipca 2010 roku przez szwajcarskiego wydawcę Ringier AG i niemiecki koncern Axel Springer SE, aby zjednoczyć aktywności obu spółek w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta medialna Ringier Axel Springer Media AG obejmuje ponad 70 tytułów prasowych i ponad 60 ofert cyfrowych w Polsce, na Słowacji i w Serbii.

Dzięki takim tytułom jak FAKT, NOVÝ ČAS i BLIC Ringier Axel Springer Media AG zajmuje pozycję lidera w segmencie tytułów bulwarowych Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka należy również do grona największych wydawców magazynów w regionie. Ponadto, stale rozwijana jest oferta mediów cyfrowych należących do portfolio firmy. RASP prowadzi ponad 20 serwisów internetowych, a wśród nich portale informacyjne, serwisy sportowe, lifestylowe, motoryzacyjne, komputerowe  i e-commerce.

Ringier Axel Springer Media AG ma swoją siedzibę w Zurychu. Spółka zatrudnia w sumie ponad 3,1 tysiąca pracowników. Kierownictwo: Edyta Sadowska – prezes zarządu, Wiesław Podkański – prezes honorowy, Grzegorz Kania – dyrektor finansowy.

Przegląd sportowy

Przegląd Sportowy to najstarszy polski dziennik sportowy, założony – jako tygodnik – w maju 1921 roku w Krakowie. Jego pierwszy numer ukazał się w sobotę 21 maja 1921 roku. Aktualnym redaktorem naczelnym gazety wchodzącej w skład Ringier Axel Springer Media jest Michał Pol (od 2013 roku). Oto co powiedział Michał Pol na temat kierowanego przez siebie tytułu: „Przegląd Sportowy łączy siłę marki z nowoczesnym designem i sposobem redagowania, oddającym niezwykłe emocje zarówno sportowych sukcesów, jak i dramatów. W skali roku wydawanych jest także kilkadziesiąt Skarbów Kibica o różnych dyscyplinach sportu, w tym mający ponad półwieczną historię Skarb Kibica Ekstraklasy.”

Fakt

Dziennik wydawany od października 2003 roku w Polsce, znajduje się w portfolio RASP, to największa pod względem sprzedaży gazeta w Polsce, czytelnictwo kształtuje się na poziomie 1,7 mln. Fakt ma ponad 2,2 mln realnych użytkowników strony internetowej miesięcznie. Redaktorem naczelnym Faktu jest Grzegorz Jankowski.

Forbes

To polska edycja międzynarodowego miesięcznika, ukazuje się od grudnia 2004 roku w naszym kraju, lider sprzedaży wśród tygodników opinii, czytelnictwo tygodnika kształtuje się na poziomie 1,2 mln.

Newsweek

Tygodnik społeczno – polityczny, polskie wydanie amerykańskiego tygodnika (jedna z ośmiu nieangielskojęzycznych edycji), lider sprzedaży wśród tygodników opinii w Polsce, czytelnictwo tygodnika kształtuje się na poziomie 1,2 mln. 2.825 pobrań aplikacji na Ipada, prawie 500 tysięcy odsłon mobilnych miesięcznie.