W niedzielę poznamy Drużynowego Mistrza Polski na żużlu

30.09.2014 10:09

W najbliższą niedzielę poznamy Drużynowego Mistrza Polski na żużlu. Rewanżowe spotkanie finałowe w Enea Ekstralidze rozegrają Stal Gorzów i Fogo Unia Leszno. W pierwszym meczu obu drużyn Fogo Unia Leszno wygrała w stosunku 46:44.

Wśród zawodników z Leszna najskuteczniejszy jest w tegorocznym sezonie Duńczyk Nicki Pedersen, ale w klasyfikacji średnich biegopunktowych zajmuje dopiero 10. miejsce w Enea Ekstralidze. Zawodnik zdobył 153 punkty, a jego średnia wynosi 2,114 na wyścig.

45. Damian Baliński – 1,239

W Fogo Unii Leszno najwięcej bonusów (16) wywalczył Grzegorz Zengota.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali Gorzów w Enea Ekstralidze jest Krzysztof Kasprzak, który aktualnie zajmuje 2. miejsce na liście klasyfikacyjnej ze średnią 2,305 (zawodnik zdobył 179 punktów).

48. Adrian Cyfer – 1,196

W Stai Gorzów najwięcej bonusów (20) wywalczył w tym sezonie Piotr Świderski. Ten sam zawodnik, wraz z Bartoszem Zmarzlikiem, zanotował najwięcej defektów w drużynie (4).

Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno (05.10.2014), g. 19.00, live nSport+ HD

– Delegat SE Wojciech Stępniewski

– Obserwator SE Ryszard Kowalski

– Przewodniczący Jury Tomasz Proszowski

– Sędzia Leszek Demski (do tej pory 9 meczów w SE 2014)

– Komisarz toru Aleksander Janas

– Komisarz techniczny Ryszard Bryła

Na gorzowskim torze odbyło się w tym sezonie 8 meczów Enea Ekstraligi. Podczas ich trwania zanotowano 17 defektów motocykli zawodników, 8 upadków żużlowców powodujących przerwanie biegów (najwięcej w całej Ekstralidze) i 5 upadków zawodników na pierwszym łuku (drugie miejsce w Ekstralidze, po torze w Lesznie).

Próba toru z udziałem zawodników obu drużyn rozpoczyna się na 30 minut przed podaną godziną rozpoczęcia meczu.